Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Najava • Piše: I.P. - MV • 03.10.2016.

Treći Dani Mirka Kovača
Održava se
06.-09.10.2016.

Treći Dani Mirka Kovača održat će se u Rovinju od 6. do 9. listopada 2016. godine. Svečano otvaranje manifestacije održat će se u četvrtak, 6. listopada u 20 sati u Dvorani MMC-a grada Rovinja uz razgovor sa Slobodanom Šnajderom, dobitnikom Nagrade Mirko Kovač za najbolji roman.

Prodružite se okruglim stolovima u Multimedijalnom centru grada Rovinja i na večernjim programima u Kazalištu Antonio Gandusio na kojima sudjeluju: Borka Pavičević, Teofil Pančić, Milan Rakovac, Srđan V. Tešin, Slobodan Šnajder, Gábor Csordás, Katarina Luketić, Enver Kazaz, Vladimir Tabašević, Mića Vujičić, Slavenka Drakulić, Ivan Lovrenović, Aleš Črnič, Balša Brković, Branko Kukić, Milan Soklić...

Film Ivone Juke "Ti mene nosiš", ovjenčan Nagradom Mirko Kovač i brojnim drugim nagradama prikazat će se u petak 7. listopada u 20 sati u Kinu Antonio Gandusio.

Svečana dodjela Nagrada Mirko Kovač  održat će se u subotu, 8. listopada u Kazalištu Antonio Gandusio u 20 sati.

PROGRAM:

Mirko Kovač, foto: Jakob Goldstein

Doba mjedi Šnajder Slobodan

Četvrtak, 6. listopada

20 sati, MMC grada Rovinja
Svečano otvaranje
Razgovor sa Slobodanom Šnajderom dobitnikom nagrade za najbolji roman
Vodi: Seid Serdarević
Koktel
 

Petak, 7. listopada

12 sati, MMC, Okrugli stol
Ljubav bez erekcije – rast nacionalizama i populizma u Europi
Govore: Borka Pavičević, Teofil Pančić, Milan Rakovac, Srđan V. Tešin, Slobodan Šnajder Moderira: Vlaho Bogišić

17 sati, MMC
Projekcija dokumentarnog filma o Mirku Kovaču autorice Rade Radaković
Okrugli stol U znaku romana

Govore: Gábor Csordás, Katarina Luketić, Enver Kazaz, Vladimir Tabašević, Mića Vujičić
Moderira: Tomislav Brlek

20 sati, Kazalište Antonio Gandusio
Projekcija nagrađenog filma Ti mene nosiš i razgovor s Ivonom Jukom
Moderira: Bruno Kragić
 

Subota, 8. listopada

12 sati, MMC, Okrugli stol
Sjećanja na raspad – o novim ratovima i izbjeglicama, posvećeno Alešu Debeljaku
Govore: Slavenka Drakulić, Ivan Lovrenović, Aleš Črnič, Balša Brković, Branko Kukić, Milan Soklić
Moderira: Miljenko Jergović

20 sati, Kazalište Antonio Gandusio
Dodjela Nagrade Mirko Kovač
Vode: Vojo Šiljak i Vlaho Bogišić
Glazbene točke izvodi Klarisa Jovanović, slovenska pjesnikinja i pjevačica, u pratnji gitare, čita Milivoj Beader

– Komentari –

– Povezani sadržaj –

– Pretraži sve članke –