Prilagodbe

Moderna vremena

Pogledaj... sve je puno knjiga.

Ilustracije: John Tenniel
Branka Restek-Petrović

Psihoterapija psihoza u psihitrijskim ustanovama : Modeli i pristupi u praksi

  • Nakladnik: Medicinska naklada
  • 06/2019.
  • 164 str., meki uvez
  • ISBN 9789531769090
  • Cijena: 19.51 eur
    Preračunato po fiksnom tečaju konverzije 7,53450 kuna za 1 euro
  • Cijene knjiga su informativnog karaktera, navodimo prvu cijenu po izlasku knjige iz tiska. Preporučamo da cijene i dostupnost knjiga provjerite kod nakladnika ili u knjižarama! Moderna vremena više se ne bave prodajom knjiga, potražite ih u knjižarama, antikvarijatima ili u knjižnicama.

Knjiga "Psihoterapija psihoza u psihitrijskim ustanovama : Modeli i pristupi u praksi" autorice Branke Restek-Petrović i suradnika podijeljena u četiri tematske cjeline.

Prvi dio daje prikaz teorijskih osnova psihodinamskog razumijevanja psihotičnog procesa, uspostavljanja i održavanja terapijskog odnosa, psihološkog značaja uzimanja psihofarmaka; modernog pristupa liječenju psihoza primjerenog fazi poremećaja i potrebama pacijenata te grupnog psihoterapijskog modela općenito i grupnog psihoterapijskog pristupa u hospitalnim uvjetima.

Drugi dio knjige bavi se integracijom različitih nefarmakoloških i psihoterapijskih metoda unutar jedinstvenog terapijskog programa: KBT terapije, psihosocijalnih metoda, kreativne terapije te bolničke psihoterapije s ciljem ostvarivanja kohezivne i kontejnirajuće terapijske sredine. 

Treći dio obrađuje temu povezivanja bolničkog i izvanbolničkog liječenje uključivanjem obitelji u terapijski proces i izgradnjom terapijske alijanse, psihoterapijskog i psihoedukativnog rada s obitelji kao i organizacijom i izborom i izvanbolničkom nastavku liječenja u različitim vrstama grupnih psihoterapijskih tretmana. 

Četvrti dio razgrađuje problematiku timskog rada u bolničkom settingu, hijerarhijskom sustavu odjela i ustanove, izgradnji kulture dijeljenja i procesiranja informacija relevantnih za liječenje pacijenata, integracije znanja i iskustva kao i rada na kontratransferu osoblja koji je od velikog značaja za liječenje ove kategorije pacijenata.

prof.dr.sc. Mate Mihanović

 

Za mnoge pacijente oboljele od psihoze boravak u hospitalnoj sredini predstavlja početak dugotrajnijeg liječenja i u značajnoj mjeri determinira daljnji odnos prema psihijatrijskom tretmanu i planu psihofarmakoloških i na planu psihoterapijskih i psihosocijalnih intervencija.

Zbog toga je važno da bolničko liječenje ispuni nekoliko ciljeva: uspostavljanje i održavanje terapijskog odnosa, proradu traumatičnog iskustva akutne psihoze i susreta s antipsihoticima kao i neizbježne ijatrogene traumatizacije, da omogući izgradnju terapijske alijanse s članovima obitelji i u cjelini stvori zdravu osnovu za cjelovit nastavak ambulantnog liječenja i funkcioniranja u zajednici. Neke od tema koje obuhvaća ova knjiga prvi put se pojavljuju na hrvatskom jeziku, što je s obzirom na aktualnost njihove tematike od opće važnosti za psihijatrijsku struku i psihijatre, ali i za sve one koji su aktivno uključeni u proces prevencije, dijagnostike, liječenja i psihosocijalne rehabilitacije u psihijatriji.

prof.dr.sc. Rudolf Gregurek

© Bilješke o knjigama izrađene su na osnovu informacija dobivenih od nakladnika i njihove dodatne uredničke obrade temeljem uvida u sadržaj knjige, te se kao takve ne smiju prenositi bez prethodnog dogovora s uredništvom portala.

– Od istog nakladnika –

Prethodna Slijedeća Vidi sve knjige

– Od istog autora –

Prethodna Slijedeća Vidi sve knjige

– Pretraži sve knjige –